Գիշերը կրակոցներ են հնչել Կոտայքի մարզի Արամուս բնակավայրում գտնվող ռեստորաններից մեկում, ինչի հետևանքով մարմնական վնասվածքներ է ստացել 47-ամյա տղամարդ։
Ներքին գործերի նախարարության լրատվական վարչությունից Factor.am-ին հայտնեցին, որ հունվարի 11-ին՝ ժամը 23:00-ին, հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ Արամուս գյուղում վիճաբանություն է տեղի ունենում, իսկ կես ժամ անց Աբովյանի բժշկական կենտրոնից հաղորդել են, որ հիվանդանոց է տեղափոխվել 1977 թվականին ծնված մի տղամարդ:
Աբովյանի ԲԿ տնօրեն Վարդան Մինասյանը Factor.am-ին հայտնեց, որ նախնական տեղեկություններով քաղաքացին հրազենային վիրավորում է ստացել։ Հիվանդը տեղափոխվել է Գրիգոր Լուսավորիչ ԲԿ։
Համացանցում տեղեկություններ են շրջանառվում, որ միջադեպի մասնակիցներից է նաև ԳՇ պետի նախկին տեղակալ Տիրան Խաչատրյանը։ Factor.am-ը փորձեց կապ հաստատել նրա հետ, նա, սակայն, զանգերն անպատասխան թողեց։
ՆԳՆ-ից Տիրան Խաչատրյանի մասնակցության առնչությամբ որևէ տեղեկատվություն չտրամադրեցին՝ նշելով, որ վարույթ է նախաձեռնվել։