Մոսկվայում ՀՀ-ի, ՌԴ-ի և Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարների հանդիպման մեկնարկին Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է, որ հայ-ադրբեջանական բանակցություններում կան որոշակի դրական արդյունքներ։
«Մենք այս ձևաչափով վերջին անգամ հանդիպել ենք ընդամենը երկու ամիս առաջ: Այդ ժամանակից ի վեր մեծ թվով հանդիպումներ և շփումներ են եղել, այդ թվում՝ առաջնորդների, փոխվարչապետների մակարդակով: Արտգործնախարարները թիմերով հանդիպել են հայ-ադրբեջանական կարգավորման տարբեր ուղղություններով»,- ասել է Բայրամովը:
Նրա խոսքով՝ արդյունքները որոշակիորեն զիջում են բանակցությունների դինամիկային, սակայն կան դրական կողմեր։
«Արդյունքները որոշակիորեն զիջում են բանակցությունների դինամիկային, սակայն սխալ կլիներ ասել, որ դրական արդյունքներ ընդհանրապես չկան»,- հայտարարել է Բայրամովը։
Նա նշել է, որ հայկական պատվիրակության հետ երկկողմ հանդիպման ընթացքում ադրբեջանական կողմը նախատեսում է «ավելի մեծ ուշադրություն դարձնել խաղաղության պայմանագրի մնացած հոդվածների քննարկմանը»։