Երևանի մետրոպոլիտենի «Աջափնյակ» կայարանի նախագծման աշխտանքներն իրականացնում ենք երեք փուլով. ապրիլին ավարտել ենք առաջին փուլը, երկրորդ փուլի ավարտի ժամկետը հուլիսի 10-ն է, այսինքն՝ այսօր։ Մենք անցած շաբաթվա ընթացքում կազմակերպության կողմից ստացել ենք երկրորդ փուլի ամբողջական փաթեթը կտարված: Այս մասին, այսօր Երևանի գործակարգավարական նիստի ժամանակ նշեց փոխքաղաքապետ Ստեփան Մաչյանը՝ հավելելով, որ այս պահին աշխատանքներ են իրականացվում երրորդ փուլի ուղղությամբ. նախատեսվում է աշխատանքներն ամբողջությամբ ավարտել տարվա վերջին, ժամկետից մի փոքր շուտ։
Փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հավելեց. «Աջափնյակի մետրոյի կայարանի հետ կապված՝ առաջին անգամ մենք ունենում ենք նախագիծ այս տարվա վերջին, որը հնարավորություն ենք ունենում դնելու շինարարական մրցույթի, որի համար ունենք գումար հաջորդ տարի: Ես վստահ եմ, որ մինչև տարեվերջ նախագիծն ամբողջական ունենալու ենք»: