Սոցիալական ցանցերում տեսագրություն է տարածվել, որտեղ երևում է, թե ինչպես է ընթացքի ժամանակ մարդատար ավտոմեքենայի դուռը բացվում և դուրս նետվում մի տղամարդ։ Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ տեսանյութում պատկերված է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Աշոտ Փաշինյանի հետ կապված միջադեպը։
Հիշեցնենք՝ ՆԳՆ լրատվության վարչությունից Factor.am-ին հաստատել էին, որ Նիկոլ Փաշինյանի որդու՝ Աշոտ Փաշինյանի ենթադրյալ առևանգման մասին հաղորդում է ստացվել։ Ավելի ուշ «Որդիների Կանչ» ՀԿ-ն հայտարարություն տարածեց, որով հերքում էր Աշոտ Փաշինյանին առևանգելու փորձը։
«Հայկական ժամանակը» հայտնել էր, որ առևանգման մասնակիցները «Որդիների կանչ» ՀԿ անդամներն են, ովքեր ստիպել են Աշոտ Փաշինյանին նստել իրենց մեքենան, սակայն մի պահ կանգ առած ընթացող մեքենայից Աշոտ Փաշինյանին հաջողվել է դուրս թռչել, որի հետևանքով նրան վրաերթի է ենթարկել հետևից ընթացող մեքենան: Արդյունքում վնասվել է Աշոտ Փաշինյանի ոտքը, իսկ դեպքի վայրից «Որդիների կանչ» հասարակական կազմակերպության անդամները դիմել են փախուստի։