Այսօր լրանում է թավշյա հեղափոխության հնգամյակը։ 2018-ի այս օրերին տասնյակ հազարավոր քաղաքացիներ Երևանի փողոցներում պայքարում էին ավելի լավ ապագայի համար։
Factor TV-ն զրուցել է քաղաքացիների հետ` պարզելու, թե նրանց կարծիքով հեղափոխության արդյունքում իշխանության եկած Նիկոլ Փաշինյանն ու նրա ղեկավարած կառավարությունն ինչ ձեռքբերումներ ու ձախողումներ են ունեցել անցած 5 տարիների ընթացքում։
Փաշինյանի իշխանության օրոք, ըստ քաղաքացիների, վերացել է համակարգային կոռուպցիան, բարձրացել են թոշակները, աշխատավարձները, աճել է առեւտուրը, զարկ է տրվել ճանապարհաշինությանը, մարզերում բազմաթիվ սուբվենցիոն վերակառուցման ծրագրեր են իրականացվել։
Վարչապետի ու նրա ղեկավարած կառավարության ամենամեծ ձախողումը 44-օրյա պատերազմում պարտությունն է, կադրային, ինչպես նաև՝ արտաքին սխալ քաղաքականությունը՝ նշում են հարցման մասնակիցները։