«Եթե ադրբեջանցի զինյալը, որը հատել է Հայաստանի Հանրապետության սուվերեն տարածքը, լայվ մտներ ու ասեր՝ «Նիկոլ, դավաճան», շատ արագ կգտնեին։ Չնայած դժվար ադրբեջանցի զինյալն ասեր «Նիկոլ դավաճան»՝ հաշվի առնելով, թե ինչքան է լկտիացել ադրբեջանական կողմը Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության օրոք»,- ԱԺ ճեպազրույցի ժամանակ այս մասին ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Հայկ Մամիջանյանը։
Պատգամավորի դիտարկմամբ՝ չի կարող լինել Հայաստանի Հանրապետությունում ու Արցախում անվտանգություն, եթե երկու օր շարունակ ադրբեջանցի մարդասպանը շրջում է Հայաստանի տարածքում։
«Եթե ՀՀ սուվերեն տարածքում շրջում են առնվազն 2 ադրբջանցի զինյալներ, ու երկուսն էլ հայտնաբերվում են քաղաքացիների կողմից, երկրորդը, ըստ շրջանառվող լուրերի, մարդասպանություն է գործել է, լայվ է մտել, հետո հայտնաբերվել ՀՀ քաղաքացիների կողմից, իրավապահ համակարգի անգործություն կա՞, թե՞ ոչ, թող քաղաքացիները դրա պատասխանը տան»,- նշեց պատգամավորը։