Այսօր ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով եղել է Վայոց ձորի մարզում։Նա այցելել է նաև Եղեգնաձորի Մալիշկա բնակավայր, որտեղ նրան են ներկայացվել ներհամայնքային փողոցների ասֆալտապատման աշխատանքները: Զեկուցվել է, որ 2022 թվականին ասֆալտապատված ճանապարհահատվածը գտնվում է Մալիշկա գյուղի 8-րդ փողոցում՝ թիվ 1 միջնակարգ դպրոց տանող ճանապարհի վրա:
2022 թ. սուբվենցիոն ծրագրերի շրջանակում ասֆալտապատվել է նշված փողոցի 1 կմ-ոց հատվածը, իսկ 2019-ից ընդհանուր առմամբ Մալիշկայում  ասֆալտապատվել են 3 կմ  երկարություն կազմող ճանապարհահատվածներ:
Նախորդ տարի իրականացված աշխատանքների ծավալը կազմել է 145 մլն դրամ, որից գրեթե 66 մլն դրամը հատկացվել է կառավարության, իսկ մյուս մասը՝ համայնքի կողմից:
Փաշինյանը խոսել է տեղի բնակիչների հետ։
«Ոտքի՛ հանեք ժողովրդին»,- դիմելով Նիկոլ Փաշինյանին՝ հորդորեց Մալիշկայի բնակիչը։
«Ժողովրդին ոտի հանելն էս է, որ ցեխի մեջ չպետք է լինեն»,- նշեց վարչապետը՝ հավելելով, որ փողոցներն են ասֆալտապատվում, բժշկական կենտրոններ, դպրոցներ ու մարզադպրոցներ են կառուցվում։