Ադրբեջանի պետական AzTV-ն դադարեցրել է ուղիղ հեռարձակումը, երբ Փաշինյանը սկսել է խոսել ժողովրդավար ու ազատ ընտրություններից․ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Մյունխենում անվտանգության համաժողովի շրջանակներում Հարավային Կովկասում անվտանգության թեմայով պանելային քննարկմանը, որին մասնակցում էին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին ու ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Հելգա Շմիդտը, ուշագրավ իրավիճակ է ստեղծվել ադրբեջանական պետական  AzTV-ի եթերում։ Ադրբեջանական հեռուստաալիքը ընդհատել է ուղիղ հեռարձակումը, երբ ՀՀ վարչապետը սկսել է խոսել պատերազմից հետո Հայաստանում անցկացված ժողովրդավար ու ազատ ընտրություններից։ Այս մասին հայտնում է ադրբեջանական անկախ Mikroskop Media-ն։
«AZTV-ն ընդհատեց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը և դադարեցրեց հեռարձակումը։ Փաշինյանը խոսում էր Ադրբեջանում անցկացված ոչ ժողովրդավարական ընտրությունների մասին և նշում, որ Հայաստանում ժողովրդավարական ընտրություններ են տեղի ունեցել»,-ասվում է լրատվամիջոցի թվիթերյան գրառման մեջ։ Mikroskop Media-ն նաև տեսանյութն է հրապարակել։