• ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը նախատեսում է ուրբաթ՝ հոկտեմբերի 28-ին մասնակցել ՀԱՊԿ անդամ երկրների ղեկավարների հանդիպմանը, որի ժամանակ քննարկվելու է նաև Հայաստանի դեմ Ադրբեջանի ագրեսիայի մասին ՀԱՊԿ դիտորդական առաքելության զեկույցը։ ՀԱՊԿ կայքում նշված է, որ արտահերթ նիստին կքննարկվի Երևանին օգնության տրամադրման հարցը։
• ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Զինված ուժերի նախարարության Երևան ժամանած պատվիրակության հետ։ Գրիգորյանը ներկայացրել է ՀՀ ԶՈՒ բարեփոխումների ընթացքը և տարածաշրջանային խաղաղությանը հասնելուն միտված ջանքերը: Զրուցակիցները քննարկել են պաշտպանական ոլորտում համագործակցության զարգացման հեռանկարները
• Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը այսօր հրաժարվել է պատասխանել լրագրողների որևէ հարցի։ Նրան լրագրողները տեսել են ԱԺ այգում, հարցրել են Հայաստանի դիրքային կորուստների, զենքի գնումների և այլ թեմաների մասին։ Պապիկյանն ասել է, որ պատրաստ չէ պատասխանել հարցերին։