• ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը թվիթերում գրել է, որ սեպտեմբերի 14-ից Ադրբեջանը ստեղծում է տարբեր խոչընդոտներ՝ ադրբեջանական վերջին օկուպացիայի գոտում մահացած հայ զինծառայողների մարմինների որոնողական աշխատանքների համար։ Սա հակամարդասիրական և անընդունելի վարքագիծ է։
• ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման խումբը հոկտեմբերի 24-ին Ջերմուկում է եղել։ նրանց ներկայացվել են սեպտեմբերի 13 -ի ադրբեջանական հարձակումից հետո ստեղծված իրավիճակը, քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին հասցված վնասները, նաև վտանգները, որոնք առաջացել են ադրբեջանական ագրեսիայից հետո / նախկինում քաղաքից ադրբեջանական զորքերի հեռավորությունն ու ներկայիս գտնվելու վայրերը/։ Պատվիրակությունը այցելել է պաշտպանական դիրքեր, Ջերմուկի ճոպանուղի, նաև քաղաքի տարբեր հատվածներ (կրած վնասների մասին ներկայացվող տեղեկատվությունը արձանագրվել է փաստերով)
• Ադրբեջանի իշխանությունները 2023 թվականի պետական բյուջեից պաշտպանության և ազգային անվտանգության ոլորտի ֆինանսավորումն ավելացնելու են 4,6 տոկոսով՝ հասցնելով 5 մլրդ 320,1 մլն մանաթի (ներկա փոխարժեքով՝ 3 մլրդ 129,5 մլն դոլար)