• Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը կարող են հանդիպել Ռուսաստանում և եռակողմ բանակցություններ վարել Վլադիմիր Պուտինի մասնակցությամբ, հայտնել է ռուսական մամուլը։ բանակցությունները կարող են տեղի ունենալ հոկտեմբերի վերջին օրերին, իսկ որպես անցկացման հիմնական վայրեր դիտարկվում են Մոսկվան և Սոչին։
• ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման խումբը հոկտեմբերի 23-ին հանդիպում է ունեցել Սյունիքի մարզպետարանի ներկայացուցիչների հետ։ ԵԱՀԿ պատվիրակությանը ներկայացվել են սեպտեմբերի 13-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի հանդեպ իրականացված վերջին ագրեսիայի հետևանքները։ ԵԱՀԿ ներկայացուցիչներն այցելել են նաև սահմանամերձ բնակավայր՝ տեղում ծանոթանալու իրավիճակին։
• Ադրբեջանի ղեկավար Իլհամ Ալիևն այսօր աշխատանքային այցով Վրաստան է մեկնել։ Ալիևին կընդունի Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին։ Ալիևն ու Ղարիբաշվիլին նաև համատեղ ասուլիս կանցկացնեն։