• Հարձակումը եղել է Ադրբեջանի կողմից, բնականաբար, Մարս մոլորակից չեն ներխուժել Հայաստանի տարածք։ Եվրոպական խորհրդարանի Հայաստանի հարցերով զեկուցող Անդրեյ Կովաչեւն այսպես է արտահայտվել սեպտեմբերին Հայաստանի նկատմամբ Ադրբեջանի ագրեսիայի մասին։ Նա այսօր հանդիպել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ, քննարկվել են նաև Ադրբեջանի բարձրագույն ղեկավարության կողմից հետեւողականորեն հնչող հայատյաց հռետորաբանությանը։
• Կապանում այսօր բացվել է Իրանի հյուպատոսությունը, ինչի նախաձեռնությունը եղել էր դեռ ամիսներ առաջ։ Միջոցառմանը մասնակցել է նաև Իրանի ԱԳ նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը, որը Հայաստան է ժամանել երեկ և հանդիպում է ունեցել ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ։
• Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն քննադատել է ԵԱՀԿ-ի՝ Հայաստան առաքելություն ուղարկելու որոշումը: Չավուշօղլուն, սակայն չի նշել, թե որտեղ է հակասությունը, այն դեպքում, երբ կազմակերպության անդամ երկիր Հայաստանը իրավունք ունի իր տարածք հրավիրել միջազգային կառույցի ցանկացած առաքելություն, և որոշումը կայացվել է կառույցի կանոնադությանը համաձայն։