• Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլյութ Չավուշօղլուն հերթական անգամ անհիմն մեղադրանքներ է հասցեագրել Հայաստանին։ Նա ասել է, թե Հայաստանը պետք է վերջ դնի սադրանքներին, և Հայաստանն ու Ադրբեջանը պետք է խաղաղության պայմանագիր կնքեն։
• ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Քրիստիննե Գրիգորյանը երեկ հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի Ֆրանսիայի համանախագահ Բրիս Ռոքֆոյին և ներկայացրել է Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից Հայաստանի վրա հարձակման հետևանքները՝ անդրադառնալով միջազգային մարդասիրական իրավունքի և մարդու իրավունքների կոպիտ ու շարունակվող խախտումներին։
• «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում զոհված զինծառայողների ծնողներին բռնի ուժով բերման ենթարկելու վարույթով 16 ծնող տուժող է ճանաչվել։ Այս մասին Sputnik Արմենիային հայտնել է ծնողների ներկայացուցիչ, փաստաբան Վահան Հովհաննիսյանը։ Նրա խոսքով` մեղադրյալի կամ կասկածյալի կարգավիճակում անձ չկա։
• ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը միջնորդություն է ներկայացրել Բարձրագույն դատական խորհուրդ՝ Վարչական դատարանի դատավոր Անի Հարությունյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու պահանջով։ Թե կոնկրետ ի՞նչ քրեական գործով է անցնում դատավոր Հարությունյանը, դատախազությունից չեն մանրամասնել։