• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի նիստ։ Կառավարությունից հայտնել են, որ նիստին քննարկվել են Հայաստանի առջև ծառացած մարտահրավերներն ու դրանց հաղթահարմանն ուղղված հետագա քայլերը։
• Ստրասբուրգում այսօր իր աշխատանքն է սկսել ԵԽԽՎ աշնանային նստաշրջանը (հոկտեմբերի 10-14)։ ԵԽԽՎ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ քննարկվելու է նաև ՀՀ-դեմ Ադրբեջանի վերջին ագրեսիան։
• Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն Ստրասբուրգում թուրքական համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը բողոքել է Ֆրանսիայում հայկական սփյուռքից և ասել է, որ ֆրանսիահայերի մի մասը դեմ է Ադրբեջանի ու Թուրքիայի հետ Հայաստանի հարաբերությունների կարգավորմանը։ Չավուշօղլուն թուրքական համայնքին ուղղորդել է հայերի դեմ գործողությունների՝ կոչ անելով «պայքարել նման դրսևորումների դեմ»։
• Եռօրյա այցով Մոսկվայում է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։ Ռուսաստանի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ հանդիպմանը նա ասել է, որ Հայաստանն անվտանգության մասով երկարաժամկետ լուծումների ժամանակ չունի։