ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը Factor.am-ի հետ զրույցում անդրադարձավ Հին Խնձորեսկի ներդրումային ծրագրի ձգձգմանը։
«Մենք աշխատում ենք, որպեսզի ստանանք մեր գործընկեր նախարարությունների, գերատեսչությունների համաձայնությունը՝ այդ նախագիծը շարունակելու համար։
Ծրագիրը դեռևս 2017 թվականից է մեկնարկել, պետք է ընդունել, որ նախկին կառավարությունը չէր ապահովել այն միջավայրը, որպեսզի ընկերությունը կարողանար ներդրումն ամբողջությամբ կատարել, մենք փորձում ենք ապահովել այդ միջավայրը, կառավարության որոշման նախագիծը պատրաստ է, այն քննարկվում է գործընկերների հետ»,- նշեց նախարարը։
Քերոբյանը հավելեց, որ ձգձգելու հարց չկա, կան խնդիրներ, որոնք պետք է ճիշտ հասցեավորվեն և դրանից հետո ծրագիրն իրագործվի։ Նրա խոսքով՝ կա մտավախություն, որ ներդրողը կարող է ձգձգման պատճառով այլ երկրում ներդրում անել, և մենք շատ անհանգստացած ենք, փորձում ենք հնարավորինս արագ ամփոփել և կառավարության որոշումն ընդունել։