• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 6-ին Պրահայում հանդիպում կունենա Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ։ Հանդիպման մասին տեղեկությունը հայտնել է թուրքական մամուլը, թեև մինչ այդ հնարավոր հանդիպման մասին հայտնել էր նաև ինքը՝ Էրդողանը։
• Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը տեղեկացրել է, որ Ռուսաստանից Արցախ տեղափոխված գործարար Ռուբեն Վարդանյանին առաջարկել է Արցախի պետնախարարի պաշտոնը։ Վարդանյանի հնարավոր նշանակման մասին լուրերը տարածվել էին ավելի վաղ։
• Հոկտեմբերի 3-ին ժամը 21:30-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումներն ականանետերի և խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի ուղղությամբ: ՊՆ-ի հաղորդմամբ`ՀՀ ԶՈւ պատասխան գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է: Հայկական կողմից կորուստներ չկան: