Փաշինյանը՝ մարտերի ինտենսիվության մասին․ ՊՆ-ն ադրբեջանցիների հարձակման տեսանյութ հրապարակեց․ Լուրեր
13.09.2022 | 13:13- Սեպտեմբերի 13-ի վաղ առավոտյան ադրբեջանական ստորաբաժանումները հայ-ադրբեջանական սահմանի միաժամանակ մի քանի ուղղություններով փորձել են դիրքային առաջխաղացում ապահովել։ ՀՀ ՊՆ ներկայացրած տեսանյութում երևում է այդպիսի փորձերից մեկը, որի ընթացքում հակառակորդը մոտենում է հայկական դիրքերին, այնուհետև, կրելով կորուստներ, ստիպված վերադառնում ելման դիրքեր։
- Մարտական գործողությունների ինտենսիվությունը նվազել է, բայց մեկ-երկու ուղղություններով Ադրբեջանի հարձակումները շարունակվում են: Այս մասին Ազգային ժողովում ասել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Նա ասել է, որ ՊՆ-ի կողմից հաստատված 49 զոհ կա, բայց դա վերջնական թիվ չէ։
- ԱԺ նիստի ընթացքում Ադրբեջանի քաղաքականության մասին խոսելիս Փաշինյանն ասել է, որ խաղաղության մասին կողմերի պատկերացումները հեռու են միմյանցից։ Ըստ Փաշինյանի՝ Ադրբեջանը հրաժարվում է խաղաղության բանակցություն վարել նաև հայկական կողմի սկզբունքների հիման վրա