«Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի թվիթերյան պաշտոնական էջում սխալմամբ արված գրառումը մեր միջամտությունից հետո շատ արագ  հեռացվել է»,- Factor.am-ի հետ զրույցում ասաց Ուկրաինայում Հայաստանի դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանը։
«Այստեղ աշխատանքային ժամերը սկսվելուց անմիջապես հետո մեր միջամտության արդյունքում 15 րոպեի ընթացքում այն ջնջվել է»,- ասաց Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանը։
Նա նշեց, որ հարցը քննարկել են Ուկրաինայի բոլոր պատկան մարմինների հետ և այն համարում են փակված։
Factor.am-ի դիտարկմանը, թե կարող եք վերահաստատել, որ գրառումը Ուկրաինայի պաշտոնական դիրքորոշումը չէ, Վլադիմիր Կարապետյանն արձագանքեց․ «Ճիշտ չի լինի, որ Հայաստանի դեսպանը խոսի Ուկրաինայի դիրքորոշման մասին, բայց կարող եմ հաստատ ասել, որ դա սխալմունք է և Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարարության կարծիքը չէ»։
Նշենք նաև, որ Ուկրաինայի Ռադայի թվիթերյան էջում եղած գրառման վերաբերյալ  Factor.am-ը մեկնաբանություն է վերցրել նաև Հայաստանում Ուկրաինայի հարցերի ժամանակավոր հավատարմատար Դենիս Ավտոնոմովից։ Նա հայտարարել է, որ արդեն հեռացված գրառումը չի արտահայտում Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի և Ուկրաինայի պաշտոնական դիրքորոշումը։