ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում քննարկվում է «Արտաքին հարաբերությունների հարցերով մշտական հանձնաժողով»-ը՝  «Արտաքին հարաբերությունների և Արցախի հարցերի մշտական հանձնաժողով» անվանափոխելու՝ «Հայաստան» դաշինքի առաջարկը։
«Այնպիսի տպավորություն է, որ եկել եք, սպասեք, թե ես երբ, որ բառի վրա կսայթաքեմ»,- դիմելով ընդդիմադիր խմբակցությունների պատգամավորներին՝ նշեց ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը:
«Չէի ուզենա մեր լուրջ քննարկումները վերածվեն КВН-ի: Այս քննարկումը կարող էր գնալ «The show must go on» երգի ներքո»,- ընդգծեց Վարդանյանը՝ հավելելով, որ անելիք պետք է ունենալ:
«Ես Արցախի Հանրապետություն բառն օգտագործելուց չեմ վախենում, բայց նաև պատասխանատու եմ ողջ երկրի, այդ թվում՝ Արցախի անվտանգության ու ճակատագրի համար, և ամեն քննարկում պետք է իրականացվի այն սկզբունքով, որ որևիցե մեկին վնաս չպատճառվի»,- նշեց ՔՊ-ական պատգամավորը: