ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը «Ի դրաֆթ» համակարգում օրեր առաջ որոշման նախագծեր է շրջանառել, որոնք ոչ միանշանակ են ընդունվել հանրության կողմից:  Նախագծերից մեկով  առաջարկվում է  e-gov.am  հարթակում այսուհետ չհրապարակել  պետական աշխատակիցների գործուղումների  նպատակի, քննարկված թեմաների, հանդիպումների, ելույթների, հանդիպման ժամանակ ընդունված որոշումների մասին տեղեկությունները։ Մյուս նախագծով էլ առաջարկվում է e-gov.am կայքից հեռացնել մեկ անձից իրականացված գնումների մասին տեղեկատվությունը:
Նախագծերի հիմնավորումը հետևյալն է՝ հաշվետվություններում ներկայացվող տեղեկատվությունը կարող է առաջացնել ռիսկեր ՀՀ պետական շահերի սպասարկման տեսանկյունից:
«Ազգային անվտանգության շահերից ելնելով՝ փակել տեղեկատվությունը. հիմնավորվա՞ծ է ԲՏԱ նախարարության նախագծի անհրաժեշտությունը» թեմայով քննարկման ժամանակ Խոսքի ազատության պաշտպանության կոմիտեի նախագահ Աշոտ Մելիքյանը նշեց. «Եթե խոսում ենք ազգային անվտանգության մասին, ապա կոռուպցիան որպես անվտանգության սպառնալիք, պետք է ավելի ցածր մակարդակի իջեցվի, բայց դեռևս դաշտ կա կոռուպցիոն ռիսկերի համար, և նմանատիպ օրինագծերը լրացուցիչ ռիսկեր են ստեղծում: Այս տեսանկյունից լուրջ փորձաքննության կարիք ունի այս գաղափարը:
Աշոտ Մելիքյանը նաև ընդգծեց, որ միջազգային հանրությունը խիստ բացասական կարձագանքի, եթե ԲՏԱ նախարարության նախագիծն ընդունվի: