«Նախ՝ հիմա ընթանում է քննություն այդ հարցով, երկրորդ՝ Մովսես Հակոբյանը սուտ է ասում, որ վարչապետի կնոջն ասել է՝ դուրս եկ այստեղից, դու իրավունք չունես այստեղ մտնելու: Նման բան չի եղել»,- այս մասին Factor.am-ի հետ զրույցում նշեց Սամվել Բաբայանը՝ անդրադառնալով դիտարկմանը, որ Հայաստանի պաշտպանության նախարարության ռազմական վերահսկողական ծառայության նախկին պետ Մովսես Հակոբյանը հայտարարում էր, որ պատերազմի oրերին ՀՀ վարչապետի կինը եղել է շտաբում, ինքն ասել է, որ դուրս գա, այսինքն՝ իրեն անհանգստացրել, խանգարել են որպես ռազմական գործիչ:
«Քննությունն ամեն ինչ կպարզի, ամբողջը կբացահայտվի: Մովսես Հակոբյանը խոսում է նաև զոհերի մասին, ասում է՝ քանի որ ես ձեզ հետ անձնական պրոբլեմ ունեմ, ես չեմ գնա իմ պարտականությունը կատարելու, չնայած ես նրան ո՛չ ուղարկողն եմ, ո՛չ ասողը, նրան ուղարկել է իր շտաբի պետը, նախարարը, ում ենթակայության տակ որ եղել է. սա արդեն խոսում է այն մասին, որ մարդիկ իրենց տեղում չեն եղել և էնքան են հարստացել, որ լեզուներն երկու մետր դուրս է եկել: Մարդը ստում է վերից վար»,- նշեց Բաբայանը: