Բարոյականությունից ու պատասխանատվությունից է խոսում մարդ, ում ղեկավարի օրոք ԱԺ-ում սպանություն եղավ. Վահագն Ալեքսանյան․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
«Տիկին Գրիգորյանը Ռոբերտ Քոչարյանի դաշինքի առաջին կին-թեկնածուն է, և խոսում է բարոյականությունից ու պատասխանատվությունից։ Մի մարդ, ում քաղաքական ուժի ղեկավարի օրոք հենց այս դահլիճում տեղի է ունեցել սպարապետի սպանությունը»,- ԱԺ արտահերթ նիստում անդրադառնալով նախկինում «Իմ քայլի» անդամ, այժմ անկախ պատգամավոր Աննա Գրիգորյանի ելույթին՝ ԱԺ այսօրվա նիստում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը՝ հավելելով, որ որոշ ուժեր փորձում են քաղաքական կապիտալ կառուցել:
«Ռ. Քոչարյանի կառավարման ու նախագահության օրոք Երևանի փողոցում կարելի էր տեսնել անզեն, խաղաղ քաղաքացիների գանգոսկր ու արյուն… Բարոյականությունից ու պատասխանատվությունից են խոսում»,- հավելեց Ալեքսանյանը:
Հիշեցնենք՝ Աննա Գրիգորյանը քննադատել էր այն փաստը, որ ԱԺ փոխխոսնակ Լենա Նազարյանը պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանին «իդիոտկա» էր անվանել, քանի որ վերջինս իշխանական պատգամավորներին քննադատել էր երկրում ստեղծված իրավիճակի և մասնավորապես զինծառայողների դիերի ու մասունքների ոչ պատշաճ պահման փաստի առնչությամբ: