«Արդար Հայաստան» կուսակցության կառավարման խորհուրդը որոշում է ընդունել մասնակցել արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին և հաստատել է կուսակցության ընտրական ցուցակը։
Կուսակցության անդամները անհրաժեշտ փաստաթղթերը ներկայացրել են ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով։ Առաջիկա երեք օրվա ընթացքում հանրությանը կներկայացվի «Արդար Հայաստան» կուսակցության ընտրական ցուցակը, որտեղ ընդգրկված են գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսորներ, գիտությունների թեկնածուներ, փաստաբաններ, տնտեսագետներ, կառավարման մասնագետներ, լեզվաբաններ, դիվանագետներ, քաղաքագետներ և այլ բնագավառների ներկայացուցիչներ։ Ընտրացուցակում ընդգրկված է 80 թեկնածու, ցուցակը գլխավորում է Նորայր Նորիկյանը:
«Արդար Հայաստան»  կուսակցության կառավարման խորհրդի անդամ Դավիթ Կարապետյանը, անդրադառնալով հարցին, թե կան ուժե՞ր, որոնց հետ համագործակցությունը բացառում են, պատասխանեց, որ քաղաքականության մեջ ոչ մի բան չի բացառվում, բայց մինչ այս պահը որևէ դաշինք չեն կազմել, մասնակում են ընտրություններին առանձին որպես «Արդար Հայաստան» կուսակցություն:
Կուսակցության անդամները իրենց շանսերը շատ բարձր են գնահատում: