Այսօր առավոտյան կառավարությունում կրկին անցկացվել է ԱԽ նիստ, որի ժամանակ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը ասել է, որ ադրբեջանցի զինծառայողների մի մասը լքել է ՀՀ տարածքը, սակայն մի մասն էլ շարունակում է մնալ ՀՀ տարածքում, ինչը նշանակում է, որ ռազմաքաղաքական իրավիճակը չի փոխվել։
Փաշինյանն ասել է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը երբեք «Զանգեզուրի միջանցքի» հարց չի քննարկել և չի քննարկելու։
Նիստից հետո Փաշինյանը ֆեյսբուքում գրել է, որ հայ-ադրբեջանական սահմանի որոշ հատվածներում նկատվում է լարվածության եւ ադրբեջանական ուժերի ագրեսիվության աճի միտում: Բացի ներքին անվտանգային միջոցառումներից, Հայաստանը էլ ավելի է ակտիվացնում Հավաքական անվտանգության պայմանագրով եւ հայ-ռուսական ռազմավարական համակարգով նախատեսված արձագանքման ընթացակարգերը
Ադրբեջանում մեկնարկել է խոշոր զորավարժություն, որին ներգրավված է 15 հազար զինծառայող, 300 միավոր զրահատեխնիկա, ավիացիոն, անօդաչու և այլ միջոցներ։ Զորավարժությունները շարունակվելու են մինչև մայիսի 20-ը։