Երեկ կառավարության ղեկավարը պաշտոնապես հաստատեց, որ Ադրբեջանի զինված ուժերը հատել են Հայաստանի պետական սահմանը և ներխուժել են 3,5 կիլոմետր՝ Սյունիքի Սև լճի հարակից տարածքում։ Այս առնչությամբ այսօր արդեն Անվտանգության խորհրդի երկրորդ նիստն է տեղի ունենում. պաշտոնական մակարդակով հայտարարվում է, որ արվում է ամեն ինչ, որ թշնամին վերադառնա ելման դիրքերին:
Factor.am-ի հետ զրույցում, անդրադառնալով այս դիտարկմանը, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Սրբուհի Գրիգորյանը նշեց, որ տեղի ունեցածը ոտնձգություն է Հայաստանի Հանրապետությանի տարածքային ամբողջականության նկատմամբ:
«Սա հետևանք է մեր իշխանությունների անկարող լինելու: Ինչպես կարող էին ադրբեջանցիները լուռումունջ  3կմ առաջ շարժվել և իրենց համար նպաստավոր դիրքում տեղավորվել:
Երբ որ մենք ասում ենք, որ ՊՆ աշխատանքը չենք տեսնում,պատասխանում են, որ անտեսանելի աշխատանք է իրականացվում: Տեսանելին այսօր այն է, որ իշխանությունը անգործության է մատնվել: Պաշտպանությունն այն ոլորտը չէ, որ բարձիթողի վիճակում հայտնվի, որ 3 կմ առաջ գան, վաղն էլ կարող է 10 կմ առաջ գան:
Այս իշխանությունն այլևս անելիք չունի: Եվ այս շրջանում ԱԽ նիստ են անում, բայց ընդդիմադիր խմբակցություններին հրավեր չի եղել: Ամեն ինչ իրենք իրենցով են անում, դրա համար էլ այս վիճակում ենք հայտնվել»: