«Այսօր խոսում են, որ կրթության ոլորտը քաղաքականացված է: ․Ո՞նց կարելի է այդքան երկերեսանի լինել ու չհիշել, որ նախկինում ընտրություններից առաջ հայտնի ձայնագրությունները հրապարակվեցին, որ դպրոց զանգել էին, պարզվել էր՝ ցուցակներ են պատրաստում: Բայց հիմա կա՞ դպրոց, որ զանգես, ասեն՝ ցուցակ են պատրաստում ընտրությունների համար»,- այս մասին ԱԺ հատուկ նիստում իր ելույթում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը:
Նա հայտարարեց, որ երեք տարում որևէ դպրոցում կամ քոլեջում ՔՊ-ական տնօրեն չի ընտրվել:
«Ինչպե՞ս էր նախկինում՝ համատարած կանչում էին նախարարություն, դիմում էին դնում սեղանին, ասում՝ գրի, որ կուսակցական ես դառնալու, թե չէ զրկվելու ես աշխատանքից, և շատերը գնացել են դրան, այսօր էլ որոշ մասը շարունակում է ծառայել այդ նպատակին»,- նշեց Հովհաննիսյանը:
«Որևէ տնօրենի չպետք է ներվի ընտրական ժամանակաշրջանում որևէ կուսակցության օգտին աշխատելու համար: Կրթական հաստատությունները պետք է զերծ մնան քաղաքական գործընթացներից և վերջ»,- ընդգծեց Հովհաննիսյանը: