«2020-21 թթ. ետպատերազմյան շրջանում այդ թավիշը մեզ փրկել է քաղաքացիական պատերազմից: Սա իրողություն է: Այս մասին ԱԺ հատուկ նիստում այս մասին իր ելույթում նշեց վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
«Էդ որ մեզ մեղադրում են կառավարման ձախողման մեջ, կներեք, դուք ուզում եք ասել, որ փաստ էր, որ 2021-ի ետպատերազմյան ճգնաժամը կառավարվելու էր էսպե՞ս: Բայց էսօր ունենք այն, ինչ ունենք: Եվ դա ետպատերազմյան ճգնաժամի կառավարման շատ էական օրինակ է:
Հասկանո՞ւմ եք՝ այդ աղետից հետո ՀՀ-ում մի կրակոց չի հնչել: Եվ սա կարող է տեղի ունենալ բոլոր ասպարեզներում ձախողած իշխանությունների պայմաններո՞ւմ: Մի տարի է՝ Հայաստանում գուժում են՝ սով, ֆինանսատնտեսական համակարգի կոլապս, տնտեսական փլուզում, որևէ մեկը չի ասում՝ բա էդ կառավարությունը մակրոտնտեսական կայունությունը էդ պայմաններում ո՞նց կարողացավ պահել»,- նշեց Փաշինյանը: