«Ցավում է, որ նույնիսկ ԸՕ այս փոփոխություններից հետո մենք չենք խոսում գաղափարների, կուսակցությունների, այլ անձանց մասին»,- խորհրդարանական ճեպազրույցում ասաց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վլադիմիր Վարդանյանը:
«Հուսամ, որ ՀՀ քաղաքացու հիշողությունը բավական պինդ ու ամուր է: Եթե մի փոքր թարմացնենք մեր հիշողությունները, ապա կտեսնենք, որ անկախ հայտարարություններից՝ իշխանության վերադառնալու նկրտումները Քոչարյանի մոտ երբեք չեն դադարել»,- անդրադառնալով «Հայաստան» դաշինքի երեկվա հանրահավաքի ժամանակ Ռոբերտ Քոչարյանի հայտարարություններին՝ իր հնարավոր հաղթանակի մասին՝ ասաց Վլադիմիր Վարդանյանը:
«Եթե ինչ-որ մեկը հիշի 2008 թվականի կամայական ձերբակալությունները Հյուսիսային պողոտայից, եթե ինչ-որ մեկը հիշի հենց Հյուսիսային պողոտայի կառուցումը, Եվրոպական դատարանի վճիռները, որոնք կայացվել են Հյուսիսային պողոտայի կառուցումից հետո, եթե ինչ-որ մեկը հիշի ընդհանրապես իրադարձությունները, որոնք տեղի են ունեցել ոչ վաղ անցյալում, ինձ թվում է՝ պատասխանն իրենց համար հստակ կլինի»,- մանրամասնեց Վարդանյանը: