«Ես այդքան էլ վստահ չեմ, որ իշխանությունն ունի ռեսուրսներ, այն մի քանի ավտոբուս մարդը, որ կարողացան բերել հանրահավաքին, դա այն ռեսուրսը չէ, որով կարելի է ընտրությունների վրա ազդել: Այս մասին «Վատ կառավարողին խանգարում է Սահմանադրությունը» առցանց թեմայով քննարկման ժամանակ նշեց «Հելսինկյան ասոցիացիա» ՀԿ նախագահ, իրավապաշտպան Նինա Կարապետյանցը:
«Իսկ նրանք, ովքեր այսօր կանգնած են Բաղրամյան պողոտայում, ռեսուրսներ ունեն, որովհետև իրենց սրտի են Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահից մինչև ընտրական հանձնաժողովի նախագահը: Բոլոր ուժային կառույցները, որոնք սաբոտաժ են անում, չեն աշխատում, դիմադրություն են ցույց տալիս, այդ բոլորն իրենց համակարգերն են, այնպես որ եթե այս իշխանությունը մտածում է, որ ադմինիստրատիվ ռեսուրս ունի, սխալվում է, այդտեղ էլ է մեծ մոլորության մեջ, և շատ մեծ կարծիք ունի իր մասին, դա իսկապես լինելու է շատ քաոտիկ վիճակ»,- նշեց Կարապետյանցը: