Պետական ինստիտուտների կայուն աշխատանքի խնդիրը պետք է լուծվի: Ազգային ժողովն էլ, որպես ինստիտուտ, պետք է աշխատի, որից հետո արդեն որոշակի լիցքաթափված միջավայրում կքննարկվեն բոլոր առաջարկները: Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության քարտուղար Հակոբ Սիմիդյանը:
«Էմոցիոնալ ֆոնը բարդություններ է ստեղծում: Այո՛, մենք պարտություն ենք կրել, մեզնից ոչ ոք ոչ մի կարգավիճակից կառչած չէ, բայց պետք է ճիշտ շարունակել, որպեսզի երկիրը, պետությունը որևէ կերպ դրանից չվնասվի»,- ասաց Սիմիդյանը:
Հարցին, թե Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հրաժարակա՞ն տա, Սիմիդյանը պատասխանեց. «Ես ասացի, որ այն բոլոր առաջարկները, որ կան դաշտում, օրինակ՝ երեկ ՀՀ նախագահը նման հայտարարություն արեց, այսօր ԱԺ-ում էլ այդպիսի պահանջ ներկայացվեց, այս ամենի մասին մեր թիմը դիրքորոշում կհայտնի առաջիկա մեր քննարկումների արդյունքում»:
Պատգամավորը նաև հավելեց, որ Արցախի հարցով եռակողմ հայտարարությունը ստորագրվել է, քանի որ այլընտրանք չի եղել: