Ասում են՝ Մեղրիի վրայով անցնող ճանապարհը էստակադայի նման է լինելու, լինելու են Թուրքիայի և Ադրբեջանի դրոշներ․ չե՞ք ուզում քննարկել․ Մարուքյան. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
««Իմ քայլ»-ի ձեր պատգամավորները հարկ չե՞ն համարում քննարկել, օրինակ, Մեղրիի վրայով անցնող ճանապարհի հարցը: Ասում են, որ այդ ճանապարհը էստակադայի նման է լինելու և դրա վրա լինելու են Թուրքիայի և Ադրբեջանի դրոշներ»,- ԱԺ նիստի մեկնարկին այս մասին ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը՝ անդրադառնալով նախորդ օրը հրադադարի հայտարարության քննարկման իրենց առաջարկի տապալմանը:
Մարուքյանը նկատեց, որ մեքենաները այդ ճանապարհով գնալու-գալու են, իսկ Հայաստանի քաղաքացիները քայլելու են և տակից նայելու են ադրբեջանցիների դրոշներին:
ԱԺ փոխխոսնակ Լենա Նազարյանը հայտնեց, որ  եղել է ԱԺ խորհրդի նիստ, որն ինքն է վարել և որի ժամանակ քվորում չի ապահովվել,  հետևաբար այն պատգամավորները,  ովքեր ներկա չեն գնտնվել՝ հարկ չեն համարել այդ հարցը քննարկել:
«Այն ժամանակ չէին եկել, հիմա եկել են և կարո՞ղ ենք հիմա քննարկել» -, հայտնեց Էդմոն Մարուքյանը և հավելեց, որ բացի ճանապարհից նաև պետք է քննարկվի խաղաղության համաձայնագիրն ընդունելուց հետո մարդկանց գերի վերցնելու փաստը և արդյո՞ք այն հայկական կողմին  հիմք է տալիս Քարվաճառից դուրս չգալու, եթե դա խախտում է հանդիսանում:
Լենա Նազարյանը հայտնեց, որ այդ հարցերը քննարկվել են նախորդ օրվա նիստում, որին ընդդիմադիրները չեն մասնակցել:
«Ձեր առաջարկած նախագծից բոլորովին պարզ չէր, թե ինչ պետք է քննարկվեր և այն որ «Իմ քայլ»-ի պատգամավորները բացակայում էին, դա ոչ անգործություն է, ոչ էլ պատահականություն, դա  դիրքորոշում է, որովհետև պարզ չէր, թե դուք ինչ եք ուզում քննարկել՝ հատկապես այդ լարված իրավիճակում: Հիմա այդ բոլոր հարցերը կարող ենք քննարկել»,- նշեց Լենա Նազարյանը: