• Ազգային ժողովում ավարտվեցին 2018 թվականի պետական բյուջեի նախագծի քննարկումները: Ներկայացված բյուջեի նախագծով Կառավարությունը խոստանում է 4.5 տոկոս տնտեսական աճ: Արդեն հայտնի է, որ «Ելք» և «Ծառուկյան» խմբակցությունները պատրաստվում են դեմ քվեարկել:
Մինչ վարչապետը և իշխող Հանրապետականի անդամները պնդում են, որ 2018 թվականի բյուջեն հիմքեր է ստեղծելու հետագայում տնտեսության կայուն զարգացման համար՝ ապահովելով 5 տոկոսանոց տնտեսական աճ, ինչը թույլ կտա ավելի արդյունավետ լուծել երկրի առջև ծառացած խնդիրները, «Ծառուկյան» խմբակցությունից հայտարարում են՝ կառավարությունը տապալել է իր գործունեությունը և 4.5, ապա 5 տոկոս տնտեսական աճ ապահովելու խոստումները չեն լուծի երկրում առկա խնդիրների անգամ մի մասը:
Թեմայի շուրջ Factor.am-ը զրուցել է ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի և «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանի հետ: