Կառավարությունն այսօր որոշում ընդունեց հակաճգնաժամային 10-րդ միջոցառման շրջանակում աջակցություն տալ միկրոձեռնարկություններին։ Ծրագրի շրջանակում միկրոբիզնեսի այն ներկայացուցիչները, որոնք պարտաճանաչ արձանագրել են իրենց կատարած առևտուրը ՀԴՄ կտրոններով, նրանք ավելի շատ աջակցություն կստանան, իսկ նրանք, որոնք ՀԴՄ կտրոն չեն թողարկել, այս ծրագրով որևէ աջակցություն չեն ստանա: Այս մասին Կառավարության նիստի ժամանակ նշեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Երկրորդ խումբը, որոնց վերաբերում է այս աջակցությունը, այն մարդիկ, են որոնք դիմել են ՀԴՄ սարք ստանալու համար, բայց չեն հասցրել ստանալ: Երրորդ խումբն այն մարդիկ են, որոնք ՀԴՄ ունենալու պարտավորություն չունեն: Մեր 10 միջոցառումների մեջ հաշվի ենք առնում սոցիալական բաղաղրիչը, տնտեսական բաղադրիչը և ռազմավարական բաղադրիչը, որովհետև սրանով մենք պետք է առավելագույնս խրախուսենք այն տնտեսվարողներին, որոնք նախաճգնաժամային շրջանում աչքի են ընկել իրենց օրինապահ կեցվածքով: Մեր բոլոր միջոցառումներում այսպիսի կոնտեքստ կա: Սա, որպես քաղաքական ուղերձ, չափազանց կարևոր եմ համարում»,- ասաց Փաշինյանը: