Եթե մերը ինչ-որ մեկի կոստյումն է, ապա ձերը մի քիչ ձևափոխված մեր կոստյումն է․ Զեյնալյանը հակադարձում է Էդմոն Մարուքյանին․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Ազգային ժողովում այսօր քննարկվող Կառավարության կառուցվածքի փոփոխության մասին նախագծի քննարկման ժամանակ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանն ասաց, որ իրենց մեղադրում են այն բանի համար, որ «վերցրել են» Սերժ Սարգսյանի կոստյումը։
«Ասում եք դրա վրայից կտրել ենք ընդամենը երկու կոճակ։ Ձեր կառուցվածքի հիմքում մեր նախագիծն է։ Եթե մերը ինչ-որ մեկի կոստյումն է, ապա ձերը մի քիչ ձևափոխված մեր կոստյումն է։ Ի՞նչ նկատի ունեք, երբ ասում եք, որ երկու կոճակ եք կտրել՝ գյուղատնտեսությունն ու մշակո՞ւյթը։ Իրականում հոգու խորքում դուք դրանց վերաբերվում եք որպես կոստյումի երկու կոճակի»,- ասաց նախարարը։
Անդրադառնալով ԱԱԾ-ն և Ոստիկանությունը նախարարություն դարձնելու վերաբերյալ տրված խոստումներին՝ Զեյնալյանն ասաց․ «Այո, եղել են նաև հակափաստարկներ և դրա ազդեցության տակ ընդունվել է այլ որոշում»։