Գազային համակարգի էֆեկտիվության հարցը պետք է քննվի: Այս մասին այսօր քարոզարշավի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Իմ քայլը» դաշինքի ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանը:
Հարցին՝ գազի սակագնի նվազեցման հավանականությունը որքանով է ռեալ, վարչապետի պաշտոնակատարը պատասխանեց․ «Մենք քննարկում ենք  և քննարկումները կշարունակվեն: Սոցիալապես անապահովների համար գազի գինը դեռևս հունիսից նվազել է: Ես այս պահին որևէ բան չեմ կարող ասել, քանի դեռ չունենք պայմանավորվածություններ: Մեր ցանկություններն ու փաստարկները պարզ են, մնում է դրանց շուրջ կարողանանք համաձայնության գալ ՌԴ նախագահի հետ»:
Վերջինս նաև հավալեց․ «ՊԵԿ-ը քննություն է տանում գազալցակայանների գործունեության հետ կապված, և ես հայտարարել եմ, որ վերջին ամիսներին շատ հայտնի մարդկանց պատկանող գազալցակայանների շրջանառությունը կրկնապատկվել է ամսվա կտրվածքով: Սա ի՞նչ է նշանակում, նշանակում է, որ նրանք 100 տոկոս ստվերո՞ւմ են աշխատել, կամ կարող են այդպիսի կասկածներ լինել: Հիմա պետք է այդ ամենը հետաքննվի»: