Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին Արսեն Թորոսյանը կմասնակցի որպես ռեյտինգային թեկնածու և կառաջադրվի թիվ 4 ընտրատարածքում:
Այս մասին առողջապահության նախարարի պաշտոնակատարն այսօր՝ նոյեմբերի 7-ին ասաց ՀՀ Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում:
Միաժամանակ, Արսեն Թորոսյանը պատրաստ է աշխատել նաև գործադիրում. «Առաջադրվելն ընտրապայքարի մեջ մտնելու, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանն ավելի շատ ձայներ բերելու համար է արվել: Իսկ ընտրություններից հետո արդեն կորոշվի՝ ով է պաշտոնավարում Ազգային ժողովում, ով՝ կառավարությունում»: Ճշտող հարցին, որ, փաստորեն, առաջադրվում է ԱԺ ընտրություններում, բայց խորհրդարանում աշխատելու նպատակ չունի՞, Արսեն Թորոսյանն արձագանքեց. «Ես չասացի ԱԺ գալու նպատակ չունեմ, ես ասացի, որ պատրաստ եմ աշխատել որպես նախարար»: «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ի նախկին տնօրեն Արա Մինասյանին չկալանավորելու՝ դատարանի որոշումն առողջապահության նախարարի պաշտոնակատարը չցանկացավ մեկնաբանել. «Անկեղծ ասած՝ դատաիրավական պրոցեսները չեն կարող մեկնաբանել, Քննչական կոմիտեից հարցրեք: Մեզ հետաքրքրում է միայն հիմնարկների արդյունավետ աշխատանքը»: