Ժամը 11:00-ի դրությամբ Գյումրիում և Փարաքարում ընտրություններին մասնակցել է քաղաքացիների 8.47%-ը․ ԿԸՀ
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը «վատ, շատ վատ» է վերաբերվում լրագրող Հռիփսիմե Ջեբեջյանի նկատմամբ պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանի դրսևորած վարքագծին։ Այս մասին նա ասաց ԱԺ-ում՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցի ընթացքում։
Հարցին, թե ինչպես է վերաբերվում Հռիփսիմե Ջեբեջյանի նախաձեռնած ստորագրահավաքին, որով լրագրողները պահանջում են նախաձեռնել ԱԺ էթիկայի ժամանակավոր հանձնաժողով ձևավորելու գործընթաց՝ քննարկելու ՔՊ-ական պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանի վարքագիծը, Սիմոնյանը պատասխանեց.
«Ես ծանոթ չեմ այդ թղթին, երբ խմբակցությունը կքննարկի, կպատասխանեմ այդ հարցին»,- ասաց Սիմոնյանը՝ հավելելով, թե «շատ վատ է վերաբերվում» Անդրանիկ Քոչարյանի պահվածքին։
ԱԺ նախագահն ասաց, թե միջադեպի օրը Հայաստանում չի եղել, սակայն զանգահարել է Անդրանիկ Քոչարյանին, խոսել հետը, փորձել հասկանալ, թե ինչ է տեղի ունեցել։ Ինչ վերաբերում է լրագրողից ներողություն խնդրելուն, Ալեն Սիմոնյանն ասաց, թե այդ հարցը պետք է Անդրանիկ Քոչարյանին տալ։
«Տեսեք, ես մի քանի դրվագ եմ ունեցել, որից հանրությունը և լրագրողները դժգոհություն են ունեցել, ես ներողություն եմ խնդրել։ Համարում եմ, որ դրանով էլ ավելի ուժեղացել եմ։ Կարծում եմ, որ յուրաքանչյուր մարդ, ով ներողություն է խնդրում, ուժեղանում է»,- ասաց Սիմոնյանը։
Հիշեցնենք՝ Քոչարյանը ճեպազրույցի ժամանակ թիրախավորել էր լրագրող Հռիփսիմե Ջեբեջյանին՝ նախ պահանջելով իրենից հեռու կանգնել, ապա վիրավորել էր՝ ասելով. «Մաքրե՛ք ձեր շրթունքները»։