Թուրքիայի ԱԳ նախարար Հաքան Ֆիդանը Հորդանանի իր գործընկերոջ հետ ասուլիսում խոսել է «3+3» ձևաչափով սպասվող հանդիպումից։ «Ինչպես Պաղեստինի հարցով կապի մեջ ենք Հորդանանի և Մերձավոր Արևելքի այլ երկրների հետ, այնպես էլ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային համագործակցության հարթակի միջոցով շարունակում ենք մեր խորհրդակցությունները տարածաշրջանի երկրների հետ Կովկասի վերաբերյալ»,- հայտարարել է Ֆիդանը։
«Հոկտեմբերի 18-ին Ստամբուլում մենք կանցկացնենք այդ հարթակի երրորդ հանդիպումը, որն ուղղված է Հարավային Կովկասում խաղաղությանը, կայունությանը և համագործակցությանը։ Մեզ հետ հանդիպմանը ներկա կլինեն նաև Ադրբեջանի, Հայաստանի, Իրանի և Ռուսաստանի արտգործնախարարները»,- ասել է Թուրքիայի ԱԳ նախարարը։
ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը Factor․am-ի հարցին ի պատասխան ո՛չ հերքեց, ո՛չ հաստատեց հայկական կողմի մասնակցությունը, միայն նշեց՝ լրացուցիչ կտեղեկացնեն։