«Կարծում եմ՝ յուրաքանչյուրը Հայկ Մարությանի մեկնաբանությունում փորձեց գտնել այն, ինչ ինքը կարող էր օգտագործել Հայկ Մարությանի դեմ։ Այս մասին այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում պատասխանելով Factor.am-ի հարցին՝ ասաց Երևանի ավագանու ընտրություններում ՀՀՇ-ի ցուցակը գլխավորող քաղաքապետի թեկնածու Արարատ Զուրաբյանը՝ անդրադառնալով «Իմ քայլ»-ը դաշինքի ցուցակը գլխավորող Հայկ Մարությանի ելույթին։
«Մարդ է, արել է հայտարարություն, որը մեկի համար ընկալելի կլինի, մյուսի համար՝ ոչ։ Կարծում եմ՝ արտառոց որևէ բան չի կատարվել Հայաստանում, որը պետք է արժանանար բուռն քննարկումների։ Ինչ վերաբերում է սև ու սպիտակ տարանջատումներին, ապա յուրաքանչյուր մարդ կարող է ունենալ ներկապնակ՝ բոլորին ձևավորելով ըստ իր կամքի ու ճաշակի»,- շարունակեց նա։
Զուրաբյանը շեշտեց՝ բոլորը բոլորից խոսքի ազատություն են պահանջում, բայց խոսքի ազատության դրսևորման պարագայում անմիջապես քննադատում են։