ՀՀ քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում Երևան քաղաքի Արաբկիր վարչական շրջանի գրասենյակում ԱԱԾ Երևանի քաղաքային վարչության աշխտակիցների օժանդակությամբ իրականացվում են անհրաժեշտ և անհետաձգելի քննչական ու վարութային այլ գործողություններ, կան ձերբակալված անձինք։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեն:
Factor.am-ը ավելի վաղ հայտնել էր, որ ԱԱԾ-ն խուզարկում է Արաբկիրի թաղապետարանը, բերման են ենթարկվել թաղապետ Արամ Ազատյանն ու նրա տեղակալ Դավիթ Բալասանյանը։ Factor.am-ի տեղեկություններով` ի թիվս այլ պաշտոնյաների, նրանք ևս ձերբակալվել են:
Մեր աղբյուրի տեղեկություններով՝ խուզարկությունը կապված է գնումների ընթացքում չարաշահումների, փողերի յուրացման, կաշառք ստանալու , պաշտոնեական դիրքի չարաշահման և փաստաթղթեր կեղծելու կասկածանքի հետ: