«Օտարերկրյա գործակալների» մասին օրենքի ընդունումը լուրջ մտահոգություն է առաջացրել Վաշինգտոնում, և դրա վերջնական հաստատումը կազդի ԱՄՆ-ի և Վրաստանի հարաբերությունների վրա։ Այս մասին ասել է ԱՄՆ Պետքարտուղարության խոսնակ Մեթյու Միլլերը, գրում է Inter press news-ը։
«Եթե նայեք վերջին 30 տարիներին, ապա երկու երկրների, մեր ժողովուրդների միջև կան մեծ կապեր։ Մենք լիովին աջակցում ենք Վրաստանի շարունակական ինտեգրմանը Եվրոպային և ժողովրդավարության ընդլայնմանն ուղղված քայլերին։ Ուստի, երբ մենք տեսնում ենք նման հետքայլ, օրենքի ընդունում, որը հստակ ձևավորված է Ռուսաստանի ներսում ընդունված օրենքներով, սա լուրջ մտահոգություն է առաջացնում։ Եվ ոչ միայն ԱՄՆ-ի ու եվրոպական համայնքի անդամների, այլև վրաց ժողովրդի շրջանում։ Այնպես որ, անկասկած, եթե Վրաստանը գնա այս քայլին, եթե նախագահական վետոն չեղարկվի, դա հստակ հետևանքներ կունենա ԱՄՆ-ի և Վրաստանի հարաբերությունների համար»,- ասել է նա: