Հայ-ադրբեջանական սահմանի այն հատվածներում, որտեղ տեղակայված են ռուս սահմանապահները, դուրս են գալու և գնան Գյումրիի ռազմաբազա, այս մասին Factor TV-ի հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գագիկ Մելքոնյանը։
Նրա խոսքով՝ մոտ օրերս Տավուշի մարզի Ոսկեպար գյուղի մոտ տեղակայված ռուս սահմանապահների զորամիավորումը դուրս է գալու, նրանք ևս գնալու են 102-րդ ռազմաբազա։
«Գործընթացն արդեն սկսվել է, հերթականությամբ բոլոր տեղերից էլ դուրս են գալու, իսկ հայ- իրանական և հայ-թուրքական սահմանաին ռուս սահմանապահները կշարունակեն իրենց ծառայությունները, առայժմ նրանք այդտեղ կմնան։ Մենք տեսանք, թե այդ ռուս զորամիավորումներն ինչպես են պահպանում հայ- ադրբեջանական սահմանը, երբ կրակոց էր լինում սահմանին, թողնում, փախչում էին, դա մենք տեսանք թե՛ Ջերմուկում, թե՛ Վարդենիսում, թե՛ Տեղ գյուղում։ Այս տեղերում իրենց դուրս գալուց առաջ ադրբեջանցիներին հրավիրում էին»,-ասաց պատգամավորը։