Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության  հրապարակած ցուցակը, որը վերաբերում էր Ռոբերտ Քոչարյանի համար անձնական երաշխավորագիր ներկայացրած պատգամավորների ցանկին, տարբերվում է ՀՀ Գլխավոր դատախազության  մոտ առկա ցուցակից։
Այս մասին Factor.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանը։
«ՀՀ ԱԺ 45 պատգամավոր անձնական երաշխավորագիր է ներկայացրել, իսկ Արցախի ԱԺ 15 պատգամավոր միջնորդություն էր ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին ՀՀ երկրորդ նախագհ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ: Խափանման միջոց կալանքը փոխելու վերաբերյալ միջնորդությունը, սակայն, մերժվել է: Նախաքննության ներկա փուլում պահպանվում են Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորման հիմքերը և անազատության հետ չկապված այլ խափանման միջոցի ընտրությունը դեռևս ի զօրու չէ երաշխավորել մեղադրյալի պատշաճ վարքագծով պայմանավորված քննության անխափան ընթացքը»,-ասաց Արևիկ Խաչատրյանը: