10 րոպեի ընթացքում շոումենի փետուրները չեն մնա․ Դավիթ Հարությունյանը շոումենից ազատվելու տարբերակ է առաջարկում․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Հանրապետական Դավիթ Հարությունյանը պնդում է՝ ինքը շոուից չի վախենում և դրա համար կան մի քանի պատճառներ: «Անկախ նրանից կլինեն ներկայացված կառավարության անդամների թեկնածուները, թե ոչ, շոուն, ցավոք սրտի, կա։ Բայց դա քաղաքական պայքարի տարրերից մեկն է, և չկա երկիր որտեղ քաղաքականությունը չի ուղեկցվում դրանով»,-  ասաց Հարությունյանը։
Վերջինս նշեց, սակայն, որ այն փոփոխությունները, որոնք առաջարկում է ԸՕ-ում կատարել հանրապետականը, այդ շոուն կդարձնի մի փոքր մասնագիտական․ «Հավատացե՛ք, շատ դժվար է մասնագետի դիմաց բերել մի շոումենի, ով կարողանա հանրության աչքերում անգամ շատ մեծ տպավորություն գործել, անգամ, եթե ասի, որ կենսաթոշակները 10 անգամ կավելացնեմ։ Դրեք նրա դիմաց մի գիտակ, ոլորտի գիտակ, և ես վստահեցմում եմ՝ 10 րոպեի ընթացքում շոումենի փետուրները չեն մնա, որովհետև իրականում մենք թերագնահատում ենք մեր հասարակությանը»,- ասաց Հարությունյանը՝ ընդգծելով, որ հասարակությունը կարողանում է շատ արագ հասկանալ և տեսնել՝ ում ասածի հետևում կա միտք,ու  ասածի հետևում՝ օդ։