Մի՛ խաբեք ժողովրդին, որ խաղաղություն է լինելու․ Ադրբեջանը կլանում է Արցախը՝ առանց մեծ պատերազմի․ Արփի Թոփչյան․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Հանրային գործիչ, «Բերդ» ՀԿ անդամ Արփի Թոփչյանը Factor TV-ին տված հարցազրույցում խոսել է Ռուսաստանի ներքաղաքական դրության, հավանական նոր ապստամբության, Պրիգոժինի ու ապստամբ զինյալների հետ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպման, ռուս-ուկրաինական պատերազմի հեռանկարների, դրա վերջնարդյունքի՝ Հայաստանի և Արցախի վրա հնարավոր ազդեցության, հայ-ադրբեջանական խաղաղության կամ պատերազմի հեռանկարի թեմաներից։
Արփի Թոչյանը պատասխանել է նաև իրեն ուղղվող մեղադրանքներին, ըստ որոնց՝ ինքը անհիմն պատերազմական հռետորաբանություն է զարգացնում։ Նա խոսել է նաև Հայաստանի և Արցախի ապագայի վերաբերյալ ՀՀ իշխանության և ընդդիմության տեսակետների նմանության ու տարբերության, զենք կրելու վերաբերյալ օրենքի և այն իրականության մեջ ի կատար ածելու անհնարինության, արևմտյան ռազմական դոկտրին որդեգրելու անհրաժեշտության և այլ խնդիրների վերաբերյալ։