• Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Ռեջեփ Էրդողանին Թուրքիայի նախագահական ընտրություններում հաղթելու առթիվ։ Փաշինյանը նշել է, որ ակնկալում է շարունակել համատեղ աշխատանքը երկու երկրների միջև հարաբերությունների ամբողջական կարգավորման ուղղությամբ։
• Փաշինյանը այսօր խորհրդարանում մասնակցել է 2022 թվականի բյուջեի կատարողականի քննարկմանը։ Նա խոսել է Իլհամ Ալիևի երեկվա հայտարարությունից, որ ամեն պահի կարող են օպերացիա սկսել Արցախում, և բոլորը գիտեն այդ մասին։ Փաշինյանն ասել է, որ Ալիևի երեկվա հայտարարությունները հասկանալի չեն, հրաժարվո՞ւմ է բրյուսելյան պայմանավորվածությունից
• Նա նշել է, որ այժմ գնաճը 3.2 տոկոս է. որոշակի կայունացում է նկատվում։ Փաշինյանը նաև պնդել է, որ Ֆինանսների նախարարության տրամադրած տվյալների համաձայն իրական աշխատավարձն աճել է 6,3 տոկոսով: Նա նաև խոսել է բանակի մասին, և ասել է, որ ժամկետային զորակոչիկների աներևակայելի տոկոսը առողջական խնդիրներ ունի։
• Երևանի քաղաքապետարանի այսօրվա քննարկման ժամանակ փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հայտարարել է, որ Կենտրոնում ծառերի ապօրինի հատումներ են եղել, և դրա մասին ահազանգ է եղել։ Ավինյանը դժգոհել է քաղաքապետարանի աշխատանքից և պահանջել է արագ ծառայողական քննություն սկսել։