• Պետք է ուղիղ ասել՝ մենք ապրում ենք անվտանգության ճգնաժամ։ Այս մասին այսօր խորհրդարանում հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Նա նորից պնդել է, թե դա ոչ թե 2020 թվականի պատերազմի հետևանք է, այլ ավելի խորը գնացող պատճառներ ունի։
• ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության ապրիլի 21-ին տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր արձանագրվել է ՌԴ խաղաղապահների ուղեկցությամբ ՀՀ ԶՈՒ ռազմական ավտոշարասյան մուտքը Լեռնային Ղարաբաղ, չի համապատասխանում իրականությանը: Կեղծ են նաեւ ՀՀ զինված ուժերի՝ անձնակազմ, ռազմամթերք և ռազմական տեխնիկա տեղափոխելու վերաբերյալ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության բոլոր պնդումները:
• Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրանի Ավինյանի հանձնարարականով քննարկվում է Ազատության հրապարակում բնական քարերից սալիկապատում իրականացնելու հայտը: Ազատության հրապարակը բնական քարերով սալիկապատելու աշխատանքները կսկսվեն սեպտեմբերից ոչ շուտ։
• Իսրայելի պաշտպանական արդյունաբերության ձեռնարկություններից մեկը Ադրբեջանի երկու արբանյակ է մատակարարելու 120 մլն դոլար արժողությամբ։ Գործարքի մասին հայտնել է Բաքվում իսրայելական պատվիրակությանն ուղեկցած լրագրողներից մեկը։ Այլ մանրամասներ չեն հաղորդվել։