Պետք է ԸՕ-ից հանել օրենքի այն դրույթը, որը սահմանափակում է կուսակցություններին կոալիցիա ձևավորել․ Հերիքնազ Տիգրանյան․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների նպատակը պետք է լինի ոչ միայն արտահերթ  խորհրդարանական ընտրությունների կազմակերպումը, այլ նաև հարկ է  ունենալ օրենսգիրք, որը ցանկացած իշխանության դեպքում կլինի թափանցիկ ընտրություններ անցկացնելու երաշխիք։ Այս մասին այսօր հրավիրված քննարկման ժամանակ ասաց «Թրանսփարենսի ինթերնեյշնլ» հակակոռուպցիոն կենտրոնի իրավախորհրդատու Հերիքնազ Տիգրանյանը։
Խոսելով ԸՕ-ում փոփոխման ենթակա դրույթների մասին՝ նշեց․  «Շատ կարևոր է, որ կուսակցություններն ունենան ընտրապայքարի հավասար հնարավորություն, հետևաբար,  պետք է ԸՕ-ից հանել օրենքի այն դրույթը, որը սահմանափակում է կուսակցություններին կոալիցիա ձևավորել։ Մեր առաջարկն այն է, որ արգելապատնեշը հաղթահարած և խորհրդարան մտած կուսակցություններն ունենան  հնարավորություն՝ կոալիցիա ձևավորելու համար»։
Հերիքնազ Տիգրանյանն անդրադարձավ նաև կուսակցությունները ֆինանսավորող նախընտրական հիմնադրամներին և նշեց, որ պետք է նախընտրական քարոզչության հետ կապված բոլոր ծախսերն՝ այդ թվում՝  աշխատավարձ, պաստառներ և այլն, մտնեն նախընտրական հիմնադրամի ծախսերի մեջ։