• Զոհված զինծառայողների հարազատները այսօր շարունակում են նստացույցը քննչական կոմիտեի դիմաց։ Նրանք արդեն քանի ամիս է՝ պահանջում են պատասխանատվության ենթարկել այն 13 ոստիկաններին, որոնք սեպտեմբերին Եռաբլուրում բռնի ուժ էին կիրառել նահատակված հերոսների ծնողների նկատմամբ։
• Երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին կոչ է արել գաղտնազերծել և հրապարակել բանակցային փաստաթղթերը, որպեսզի մարդիկ տեսնեն, թե ինչպես է պաշտանվել հայկական շահը։ Սարգսյանը պնդել է, որ ինքը որևէ գաղտնի կամ ոչ գաղտնի փաստաթուղթ չի ստորագրել, որից հայերը կարող են ամաչել։
• Ապրիլի 13-ին Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությամբ տեղի է ունեցել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախաձեռնող խմբի նիստ, որի ժամանակ Փաշինյանը պատասխանել է կուսակցականների հարցերին։
• Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Հյուսիսային Մակեդոնիայի ԱԳ նախարար Բույար Օսմանիի հետ և ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից չորս ամիս շարունակվող անօրիանական շրջափակման հումանիտար հետևանքներն ու Արցախի ժողովրդի բազմաթիվ իրավունքների լայնածավալ խախտումները։