Ադրբեջանցի երկրորդ զինվորը բռնվել է Կապանում․ ադրբեջանցի ծանրամարտիկները ժամանել են Երևան․ Լուրեր
13.04.2023 | 17:11- Կապանում այսօր հայտնաբերվել և ձերբակալվել է ադրբեջանցի երկրորդ զինծառայողը: Մինչ այդ նա տեսանյութ էր հրապարակել, որում նշում էր, որ հայերի են կոտորել և դավաճան չեն։ Մինչ այդ Ադրբեջանի իշխանությունները արդեն դիմել են միջազգային կառույցներին՝ երկու զինծառայողներին վերադարձնելու համար։
- Ադրբեջանցի ծանրամարտիկներն էլ Երևանում են։ Այս մասին հայտարարել է վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը։ Մարզիկները և նրանց պատվիրակությունը Հայաստան են եկել Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցելու համար։ Հարությունյանը նշել է, որ նրանց համար Հայաստանում անվտանգության հատուկ միջոցներ են ձեռնարկվել։
- Տեղ գյուղի հատվածում ադրբեջանցիների կրակոցներից վիրավորված 6 զինծառայողներից երկուսը Սիսիանում են, չորսը՝ Երևանում։ Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանն այսօր ասել է, որ անձամբ այցելել է նրանց։ Զինծառայողը, որի մոտ ծայրահեղ ծանր վիճակ էր, ըստ Ավանեսյանի, դրական տեղաշարժ ունի։